- Čakry - jak jednoduchými způsoby napomoci k jejich otevření

9. ledna 2013 v 22:17 | Lena |  - Aura čakry barvy

O čakrách již bylo napsáno mnoho faktů. Nicméně, dovolím si zde předložit pár jednoduchých tipů, jak čakry uvolnit a otevřít, které sama praktikuji a osvědčily se mi.

Na "přímce" spojující pánev s temenem leží sedm základních malých sluncí, které se otáčí. Dle původní indické nauky o čakrách jsou to energetická centra našeho těla, která do něj vyzařují životní energii a posilují naši psychiku. Jsou-li však jednotlivé čakry oslabeny, nebo zablokovány, ztrácíme sílu, chybí nám motivace a cítíme se unavení.

Rozdělení čaker
Korunní - zahřívá zevnitř
Čelní - pro hlavu a oči
Krční - působí na dýchání a hlas
Srdeční - posiluje imunitní systém
Pupeční - podporuje trávení
Sakrální - reguluje pohlavní orgány
Kořenová - pomáhá kostem

Korunní čakra pro vnitřní sílu - nachází se na nejvyšším bodě naší lebky. Lidé, kteří ji mají silně vyvinutou mají velmi odolný imunitní systém, nemají problém s uskutečňováním svých cílů a zabývat se spirituálními náležitostmi.
Naopak oslabení této čakry dává člověku indispozice k chronickým a duševním onemocněním.
Tuto čakru lze posílit meditací - zaujměte tzv turecký sed, upažte, záda mějte lehce vzpřímená. Zavřete oči a po stranách zvedejte ruce až do polohy, kdy se vám setkají nad hlavou. Prsty musí být směrem nahoru. Poté se několikrát zhluboka nadechněte a vydechněte.


Čelní čakra pomáhá smyslům - leží uprostřed čela nad přímkou, která spojuje obě obočí. Představuje spojení s mozkem, zrakem, čichem a sluchem.
Pokud inklikujete k bolestem hlavy, chybí vám fantazie, či máte potíže s očima, můžete ji mít zablokovánu.
Zkuste masáž vonným mandlovým olejem. Do lžičky tohoto oleje přidejte 1kpk oleje s výtažky fialky. Omočte si v této substanci prsty a malými, jemnými, krouživými pohyby masírujte střed čela, dokud se olej nevsákne. Očka mějte zavřená. Masáž umocní příjemná relaxační hudba, uvidíte, jak se budete cítit uvolnění. Naše tělo má rádo hlazení, takže nešetřete ;-), poděkuje Vám za to tím, že bude lépe a harmoničtěji fungovat.

Krční čakra posiluje sebevědomí - kdo by nechtěl být zdravě sebevědomý že?
Plachost, kuřácký katar, ztuhlá šíje, točení hlavy jsou indiciemi, že s touto čakrou není vše tak, jak má být.
Pomoci mohou výplachy slanou vodou - v šálku teplé vody rozpusťte špetku soli (já používám mořskou). Vydatně se "napijte" a roztokem cca 30sec kloktejte. Při této proceduře měňte výšky tónů, které vydáváte. Nakonec ústa vypláchněte čistou vodou.

Srdeční čakra - síla a sídlo Lásky - na tělesné úrovni má vztah k hrudnímu koši, ramenům, krevnímu oběhu, kůži i imunitnímu systému.
Pokud neumíte dávat, ukazovat lásku a soucit s ostatními, vyzkoušejte čaj z meduňky a hlohu, pijte pravidelně.

Pupeční čakra posiluje nervy a silnou vůli - zásobuje energií především žaludek, tenké střevo a játra. Posiluje vůli, nervy a intuici. Přemíra stresu (kdo ho dneska nemá) dokáže tuto čakra zablokovat. Pokud máte nekvalitní spánek, příčinou může být její blokace.
Velmi vhodná je heřmánková koupel. Opatrně, někdo může mít alergickou kůži při styku s heřmánkem, zkrátka, je nutno si to vyzkoušet.
Je také účinná dýchací technika - vokální vibrace- pohodlně se posaďte, zavřete oči. Nadechněte se nosem, při výdechu nechte zaznít pomalý tón, "otevřené" O. Budete při tom cítit, jak Vám vibrace proniká až do břicha.

Sakrální čakra podporujr sexuální energii a radost ze života - nachází se na šířku dlaně pod pupkem, příznivě působí na pohlavní orgány, močový měchýř, pánev, bederní část zad.
Pokud máte potíže s menzes cyklem, v sexuální oblasti, s močovým měchýřem, příliš neoplýváte optimismem, pak vyzkoušejte klidné pohyby, kroužení pánví. Boky pohybujte ve směru hodinových ručiček po dobu pěti nádechů a výdechů. Vše musí být volné, pohyby nechte volně odeznít. Pro ženy je velmi vhodný také orientální (břišní) tanec.

Kořenová čakra, zdroj životní síly - tato čakra, která se nachází v oblasti pánve nás spojuje s energií Země. Je považována za zdroj životní síly. Pokud se cítíte jistí, bezpeční a stojíte, jak se říká nohama pevně na zemi, je to v pořádku.
Pokud však máte pocity chladu, obtíže s trávením, bolestmi v kříži, používejte jako přísadu do jídla zázvor, pijte čaj s Kozlíkem, nebo lipovým květem, Vaše tělo pěkně prohřejí. V létě není od věci chodit bosky v trávě, aby došlo k propojení s energií Země.


Čakrová meditace
Sedněte si vzpřímeně na židli, nohy položte souběžně vedle sebe a dbejte, aby se pevně dotýkaly země, ruce jemně položte na kolena. Sostřeďte se na svou srdeční čakru. Ruce pomalu zvedněte před sebe. Snažte se plně vnímat jejich propojení se srdcem. Představujte si, jak nosem a čelní čakrou vdechujete energii z okolí a vypadá jako zlatý opar. Snažte se cítit, jak proudí Vašima rukama až k dlaním. Mezi rukama a srdeční čakrou vznikne světelná dráha. Skutečně se tak bude dít. Vaše srdeční čakra přijme světlo, naplní se jím a bude ho vyzařovat do celého Vašeho těla.

Dodatek - je nutno veškerá cvičení a pohyby provádět uvolněně, nenásilně, neboť jen tak může energie proudit volně a otevírat, co je třeba. Násilím byste si spíše uškodili a efekt by byl pramalý.

Přeji příjemně strávené chvilky se sebou samým 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama